Kuş Gribi

Uzakdoğuda kuş gribi yeniden hortlamış. Bu hastalığın laboratuvarda üretilip gerekli görülen ülkelere dağıtılarak ekonomik sıkıntı, korku, toplu ölümler gibi felaketlere sebep verdiği iddialarına artık iyice inanmaya başladım.

Ara ara bu hastalığın belli bölgelerde çıkması ve bir müddet sonra sessizce ortadan kaybolması da soru işaretlerini birlikte getiriyor.  Mikroplara ne oluyor da ortadan kayboluyorlar ve neden alakasız başka bir bölgeden yeniden ortaya çıkıyorlar.

Mikropların akıllı orduları olduğuna inanamayacağımıza göre ortada başka birşeylerin olduğunu düşünebiliriz.

Ülkemizde de ara ara hortlayan kene vakalarını da bu grupta düşünüyorum. 

Modern dünyada artık insanların silah,süngü,ordular,uçaklarla savaşması yerine teknolojik, kimyasal, bilimsel içerikli saldırılar oluyor, bu sayede düşmanlarını sessiz sedasız yoketme imkanı buluyorlar ülkeler. 

Ölen milyonlarca hayvan ve binlerce insanın hiçbir değeri yok bu insanlar için, yeni silahları insanlar üzerinde her şekilde denemeye devam edecekler. 

Kuş gribinin etkileri Hong Kong’da kendini aşırı belli ediyor. İnsanlar maskeyle dolaşıyor, her yerde hijyen ve temizliğe dikkat edilmesi ikazları bulunuyor. Geçen senelerde yaşanan panik aynı şekilde yaşanıyor. Haberlerde Çin’de kuş gribi vakasına rastlanan kazların ve ördeklerin yakıldığı haberleri okurken insanın içi yanıyor. İnşallah bu hastalık en kısa zamanda geçer ve insanlar ve hayvanlar normal hayatlarına devam ederler…

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.