Elazığ Havaalanı

 Bingöl ve Tunceli’de yaşayan ve askerlik yapanlar bilirler, bu şehirlere giderken en hızlı ulaşımı Elazığ üzerinden uçakla gerçekleştirebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı senelerden beri kendi haline terkedilmiş ve geliştirilmemektedir. Pistin uzunluğu büyük uçakların inmesine uygun olmadığı için küçük uçaklar hizmet vermektedirler.

Pistin uzatılması mümkün olmasına rağmen işlemler özellikle uzun tutulmakta ve ova üzerine kurulmuş olmasına rağmen havaalanının bir türlü uzatılarak,büyük uçakların inmesine imkan verilmemektedir. Bahane olarak havaalanının devamında bulunan tarla sahiplerinin arsalarını vermek istemediklerinden bahsediliyor, oysa biliyoruz ki istense herşeye çözüm bulunduğu gibi buna da kolaylıkla çözüm bulunabilecektir.

Yolcular, Malatya’daki havaalanına gönderilmekte ve 130 km uzaklıktaki bu havaalanına gitmek en az 2 saati bulmaktadır. Malatya Havaalanından Ankara ve İstanbul’a uçan yolcuların büyük bir kısmı Elazığ yolcularıdır. Hergün Elazığ’dan servislerle yolcular Malatya’daki havaalanına taşınmaktadır.

Elazığ Havaalanı, stratejik anlamda bu kadar önemli olmasına rağmen politik nedenlerden gelişmesi engellenmektedir. Yıllardan beri politikacılar verdikleri sözleri tutmamakta ve havaalanına bir çivi bile çakılmamaktadır.

Ülkemizin gelişmesi adına bu havaalanımıza gereken önemin verileceğini ümit ediyorum…..Bakalım o günleri görmeye ömrümüz yetecek mi?

15.08.2005

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.