Papa…senin Derdin Nedir?

 Dünyada savaşsız geçmiş bir 10 yıl yok tarih boyunca…İnsanlar ayrı düşüncelerinde inat etmiş ve anlaşma yerine savaşmayı tercih etmişler… Milyonlarca insan ölmüş bu savaşlar yüzünden….

Tarihteki savaşların bazısı ise yüzyıllarca sene devam etmiş…Din çatışmaları adı altında sayılan bu savaşlardan biri de İslam-Hristiyan çatışması…. İslamın kuruluşuyla birlikte başlayan fikir çatışması maalesef dalga dalga devam etmiş ve günümüzde de devam ediyor.

– Hristiyanlara göre biz müslümanlar kafiriz çünkü yeni bir din çıkarmışız….
– Müslümanlara göre hristiyanlar kafirdir çünkü ALLAH’a eş koşmaktadır hristiyanlar. (İSA TANRI’NIN OĞLU dedikleri için)
– Yüzyıllar boyu biz cihat etmişiz, onlar Haçlı seferleri yapmışlar…
– Halen hristiyanlık ta yokedilememiş, islam da gelişimine devam ediyor.

Son yıllarda pasif bir savaş var dinler arasında… Danimarka’dan bir karikatür oyunu çıkartıldı, yoklandı müslümanların tepkisi….Şimdi Papa kalkıp islam dini ve Peygamberimiz (SAV) hakkında çok fütursuzca açıklamalarda bulundu. Koskoca papa öyle bilinçsiz konuşma yapma yetkisine sahip değil unutmayın…
Söyleyeceği her cümle 6 ay önceden hesaplanır onun…. Kullandığı her cümle aslında istenilen bir SONUCUN ilk adımını oluşturacak adımlardýr…. Papa bu saldırısıyla islam ülkelerinin dini bağlılıklarını yoklamaktadır. Verilecek tepkiler bir sonraki demeçlerin altyapısını oluşturacaktır.

Hazır olun yakında dinler arası bir savaşı başlattığı için tarih sayfalarında bu papanın adı kanlı harflerle geçecektir. İnsanlar barış içinde zor yaşarken, bu ne idüğü belirsiz demeçlerle ortalığı karıştırmayı başaran BÜYÜK BİR ZAT maalesef özür dilemeyi bile kabul etmemektedir.

Peki bir çok ülkede bu demeçlerden sonra ateşe verilen kiliselerin, öldürülen rahiplerin günahı kime aittir??

Papa! Haddini bil…..Bildirirler vallahi…. Benden söylemesi…Aç tarih kitaplarına bir bak istersen…..

Haa..bir de…tarih kitapları bir KADIN PAPA hikayesinden bahsediyor…O konuda neden hiç konuşmuyorsun Papa? Bize saldırmadan önce o konuyu bir aydınlatsan diyorum…

NOT:
Efsanevi kadın papa:
PAPALAR listesine bakacak olursanız, Papa IV. Leo’nun 855’te ölmesinden sonra yerine III. Benedict’in geçtiğini görürsünüz. Ancak bazı ortaçağ yazarlarına göre bu liste eksiktir. 11. yüzyılda yazan bir keşiş şöyle diyor: ‘‘Papa Leo 1 Ağustos’ta öldü. Onun yerine geçen ve bir kadın olan John iki yıl beş ay ve dört gün papalık yaptı.’’

Papa Joan, ya da VIII. John efsanesi Katolik Kilisesi’ni yüzyıllardır rahatsız etmektedir. 9. yüzyılda bir kadın papanın varlığını kanıtlayacak herhangi bir şey olmamasına rağmen daha sonraki yüzyıllarda bu hikáye öyle yaygınlaşmıştır ki, 1601’de Papa VIII. Clement olayın uydurma olduğunu ilan etmek zorunluluğu hissetmiştir. Ve hatta 1886’da Papa Joan hakkında bir roman yazan Yunanlı Emmanuel Roydis aforoz edilmiştir. http://arsiv.hurriyetim.com.tr/hur/turk/01/03/10/yasam/05yas.htm

18.09.2006

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.