Trafik Sorununa Tavsiyeler

İstanbul trafiğini anlatmaya gerek yok sanırım, hepimiz biliyoruz…Gün geçtikçe daha da ağırlaşıyor ve insanların en değerli varlığı olan zamanlarını çalmaya devam ediyor.

Dünyanın bazı ülkelerinde, trafik sorununu çözmek için alınan bazı kurallar dikkatimi çekti..Şimdi bunların bazılarını burada sizlerle paylaşmak istiyorum:

*- Ana cadde olarak kabul edilen tüm caddelerde, otobüsler haricinde asla durmak yasak!

*- Taksiler kesinlikle caddelerde yolcu indirip bindirme yapamaz, yapmak isteyen, ara sokağa girer ve orada yolcuyu indirebilir.

*- Taksiler boşboş yolcu arayamaz sokaklarda… Yolcular, taksi CEPlerinde beklerler ve taksi gelir yolcuyu alır ve devam eder…

*- Halkımız, taksileri özellikle ayağa hizmet olarak yanlış bildiği için, bu alınan kural sayesinde az da olsa yürüme sporu yapmış olurlar….

*- Sokaklarımız dar olduğu için, işyerlerinin mal indirme bindirme zamanları kesin belli olmalı… Mesela ya sabah ya da akşam saatlerinde bu tip yükleme işlemleri yapılmalı… Bazen ara sokağa bir giriyorsunuz, yarım saat mal indirilmesini bekliyorsunuz, arkada konvoy oluşuyor , kimin umurunda?

Ana caddelerdeki bu curcuna bittiği zaman, sanıyorum trafik bir nebze rahatlayacaktır….. UMARIM :)))

15.10.2002

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.