Sebze Hamburgeri

Bombay’de gittiğimiz restoranlarda hep baharatlı ve tadı bize çok yakın olmayan yemeklerden sıkılınca, Mc Donalds’a gitmeye karar verdik.
Kaldığımız otelden bir taksi kiralayıp, yarım saat trafikle cebelleştikten sonra, mahşeri bir kalabalığın sıra beklediği Mc Donalds’a ulaştık.
Epey bekledikten sonra, sıra bize geldi. İyi ama ortada bir sorun vardı. Burası Hindistan ve İNEK kesmek yasak, ve Mc Donalds’ın et ürünler,nin çoğu inek etinden mamüldür. Bu durumu çözmek için özel bir yöntem bulmuşlar ve inek eti yerine koyun eti kullanmışlar. Ayrıca vejetaryen özellikli hamburger çeşitleri de Hintliler’in zevkine sunulmuş.
Bildiğim en kolay şeyin hamburger olduğunu düşünerek siparişimi verdim. O kalabalıkta yemenin mümkün olmadığını bildiğim için taksiye binip otele geri dönerek odada yemeğe karar verdik.
Masamızı güzelce hazırlayıp, hamburgerimizden bir ısırık alıp, öyle kalakaldık…İğrenç bir tattı…. Bu bizim heryerde aldığımız tad değildi..Yiyemedik maalesef o hamburgerleri…

3.11.2002

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.