Avrupa Birliği Laik Değil!!!!

Basında çıkan son haberler iyice dikkatimi çekmeye başladı. Kıbrıs ile alakalı gelişmeleri takip edenler bilirler, Kıbrıs ve Yunanistan’da papazlar, kiliselerde özel dualar ediyor ve halkı birleşme karşıtı örgütlendiriyorlar… Adamların şahsi inancına diyecek birşeyimiz yok tabii ki…. Yalnız ortada ilginç olan bir konu var… Laik Avrupa Birliği’nin vazgeçilmez üyesi Yunanistan, Laik bir ülke değil, bu da demek oluyor ki AVRUPA BİRLİĞİ LAİK DEĞİL!!!!

Bu adamlar karşımıza hep Laiklik problemiyle gelirler senelerdir ve Türkiye Laik bir ülke olmadığı sürece Avrupalı olamaz demeyi bilirler… Burada onlara bir hooop kardeşim diyor ve susturuyoruz. Açın Yunanistanlı kardeşlerinize önce din-devlet işlerini ayırmaları gerektiğini öğretin, sonra gelin bize LAİK AYAKLARI yapın…..

Bir gün uyanacağız diye ümit ediyorum ama bu Avrupa Yalakaları varoldukça işimiz çok zor. Hep diyorum, gene diyeceğim, Atatürk yaşasaydı asla Avrupa Birliği Mandası altına girmemizi kabul etmezdi, nerede öyle liderler bugün?????

Avrupa Birliği, bize dar gelir, bırakalım bu eski sistemleri, önümüze engel olmasınlar yeter bize…..

ATA’nın değeri yıllar sonra anlaşılıyor bir kez daha…..

Saygılarımla

20.04.2004

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.