Yerli Turist Kazıklanıyor!

Geçenlerde Rusya’daydım ve orada bulunduğum günlerde Turizm Fuarı denk geldiği için uğramak istedim. Birçok Türk seyahat acentası stand açıp, tur satmaya çalışıyorlardı.

Fiyatlar oldukça uygundu, 7 günlük, uçak dahil turlar 250 dolardan başlıyordu. İlgi de oldukça fazlaydı bu fuara.

Bir ay önce birkaç rus arkadaşım, 2 haftalığına bir tura katılarak ülkemize geldiler. 4 yıldızlı, herşey dahil olan harika otelde, kişi başı 850 dolar ödeyerek kaldılar. bu fiyata uçak bileti, transferler de dahil. Uçak fiyatı en iyi ihtimalle 150 dolar olsa, geriye 700 dolar kalıyor. 14 güne böldüğünüzde günlük 50 dolar bir fiyat çıkıyor.

Aynı oteli gazetede turizm sayfalarında gördüm. günlük 100 dolar bir fiyat verilmişti. Bu bizim Türk müşteriler için verilen fiyat. Ruslara verilenin tam 2 katı….

Buradaki kazıklamanın mantığını henüz anlayabilmiş değilim. Kendi memleketimizde, kendi tesislerimizi, dışardan gelen turistlerden 2 kat fazla ödeyerek kullanıyoruz, ve ne güzel turistler çoğaldı diye halen seviniyoruz. 2 tane yabancı turist=1 tane yerli turist … ve biz sevinmeye devam edelim….

Bu arada bir not daha… buraya gelen arkadaşlarım yanlarında hiç döviz de getirmediler, çünkü otellerde herşey bedava, fiyata dahildi……..

Türkiye’de turizm patlıyorrrrrrr….. Aman ne güzeeelll…..

22.07.2004

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.