Aya İniş Masalı…

 AYA İNİŞ MASALI            Bütün dünya, 1969 yılında ABD’nin, Apollo uzay gemisi ile ayda yaptığı yürüyüşü bilir. Son zamanlarda bu dünyayı sarsan olayın, bir senaryo olduğuna dair iddialar aldı başını gidiyor. Gelişen internet teknolojisi, gizli kalmış bilgileri ortaya çıkarıyor ve bizler de şaşkınlıkla bu olayı izliyoruz.            Apollo’dan çekildiği iddia edilen resimler ve astronotların fotoğraflarını yüzlerce internet sitesi inceleyip, bunların stüdyoda çekildiğini iddia ediyorlar.  Yorumlar artık size kalmış….  Resimlere bakalım:
Fotoğrafı çeken sanatçının arkasındaki ışığa dikkat. Ayda sadece güneş ışığı olduğuna göre bu kadar değişik açıdan gelen stüdyo ışıkları ne demek oluyor?  
Ayda rüzgar olmadığını biliyoruz. Peki bu dalgalanan Amerikan bayrağı nasıl dalgalanıyor???  Amerikan bayrağının her fotoğrafta mükemmel detaylı ve ışığın ayarlı oluşu da başka bir Tesadüf olsa gerek!    
Ay yüzeyinde bir aracın bu kadar derin izler bırakmasının mümkün olmadığı iddia ediliyor.     
İki astronotun gölgeleri ayrı yöne bakıyor, demek ki birkaç güneş vardı stüdyoda….. 
İnsanı güldürecek kadar komik bir resim, Aldrin’in detaylı görünmesi için özel ışıklar kullanılmış stüdyoda…. 
Güneş haricinde ne kadar çok ışık kullanılmış? NASA’ya göre astronotların karın kısmına konulan fotoğraf makineleriyle bu fotoğraflar çekilmiş.    
Kayanın üzerindeki C yazısına dikkat! Bunu özellikle UZAYLILAR yazmış olmalı…..  Bunlar sadece birkaç örnek… Amerikalıların soğuk savaş döneminde, dünyaya kendilerini en güçlü gösterebilmek için yaptıkları senaryolardan birisiydi bu Aya İniş senaryosu da…..İnanan inanır, inanmayana da saygılar. Konumuzla alakalı web siteleri: http://www.braeunig.us/space/hoax-jw.htm       Kullanılan fotoğrafların aynı stüdyodan nasıl çekildiğini bilimsel olarak incelemişler. Hatta stüdyodaki arka plan fotoğraflarını da detaylı şekillendiriyorlar. İlginç…. http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/Çok detaylı bir site ve her resim özel incelenmiş.  

16.02.2004

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.