Çanakkale Savaşı

  İsa, Mousa (Musa), Ahmad ve bunun gibi müslüman isimleri.. Bu isimleri TÜRK ŞEHİTLİĞİ’nden almıyorum. Bu isimler maalesef FRANSIZ ve İNGİLİZ MEZARLIKLARINDAN…..

Çanakkale’ye yolunuz düşerse, bir nezaket ziyareti yapıp, Fransız ve İngiliz Mezarlıklarını ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Çanakkale Savaşı’na ve emperyalizme bakış açınızı değiştireceğine eminim.

İngiliz ve Fransızlar, kendi insanlarını savaşta kaybetmek yerine, sömürgeleri altında bulunan ya da savaştıkları ülkelerde aldıkları esirleri meydanlara sürmüşlerdir. Afrika’dan getirdikleri müslüman zencileri, Çanakkale’de üstümüze sürmüş ve müslümanı müslümana kırdırmışlardır.

Çanakkale savaşı ile ilgili bazı kitaplarda bu esirlerin, karşılarındaki düşmanın müslüman olduğunu , bayram günü sabah Türk siperlerinden Bayram namazını cemaatle kılan askerlerin sesini duyduklarında anladıklarını ve isyan çıkardıklarını ve ingilizlerin bu askerleri başka ülkeye sevkettiği yazar.

Savaşta ölenlerin çoğu maalesef, köleler ve esirlerin oluşturduğu kesimdir.

Sizden ricam, bu zavallıları da hatırlamanız dualarınızda… Çanakkale’ye kadar gitme şansınız olursa, o zavallı esirlerin ve sömürge insanlarının ruhlarını da şad edin. Onlar bizim düşmanımız değillerdi…….

Şu dünya tarihini dikkatli okumak lazım……

19.03.2004

Comments

comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.